Home › Tych towarów nie musisz unikać na żadnej diecie

Tych towarów nie musisz unikać na żadnej diecie

Tracenie wagi, inaczej redukcja masy ciała, najczęściej skupia się na stosowaniu restrykcyjnych planów żywieniowych.

Większość z nich zawiera w sobie skrupulatnie rozpisany jadłospis. Nie napomyka jednak o dwóch znaczących produktach - wodzie oraz błonniku. Woda mineralna, jako źródło życia, potrzebna jest nam do prawidłowego działania.

Z lekcji anatomii człowieka każdy najpewniej pamięta, że człowiek składa się z wody w powyżej 70%. Odwodnienie organizmu ma prawo przyczynić się do licznych problemów zdrowotnych a uczucie pragnienia to jedynie jeden z wielu objawów, który może świadczyć o takim stanie rzeczy. Osoba nie prowadząca zintensyfikowanego (jeżeli gra toczy się o aktywność) trybu życia ma spożywać na dzień od 1,5 do nawet 2 litrów wody na dzień. Wszyscy, którzy ćwiczą znacznie więcej. W żadnej diecie nie trzeba ograniczać spożycia płynów. Wręcz przeciwnie - im więcej, tym odpowiedniej.

Również błonnik jest nam potrzebny do życia. Wolno go odszukać w naturalnych produktach i w suplementach diety. Jest to substancja, jakiej organizm ludzki nie wchłania, lecz równolegle to właśnie ona odpowiada za regulację procesów trawiennych. Spożycie odpowiedniej ilości błonnika na dobę warunkuje regularność wypróżnień, niwelację uczucia pełności, gazów oraz kłopotliwych wzdęć. Badacze dowiedli też, że brak błonnika może posiadać wpływ na powstawanie żylaków odbytniczych! W jaki sposób widać bez względu od stosowanej diety, czy to redukcyjnej czy oczyszczającej, w każdej z nich powinna odkryć się woda i omawiany już dobroczynny błonnik..
Dalszy ciąg na : preparaty na odchudzanie

<< Poprzedni
Następny >>