Home › Rozwód z orzeczeniem o winie i co dalej?

Rozwód z orzeczeniem o winie i co dalej?

Procesy rozwodowe nie należą do sympatycznych, szczególnie jeśli są przeprowadzane w aurze niezgody.

W takich okolicznościach liczymy na dużą sprawność naszego prawnika, który doprowadzi do szybkiego zakończenia sprawy.

Niestety biurokracja w naszym kraju nie rozpieszcza nawet w sytuacjach współpracy małżonków, którzy chcą zrealizować sprawę pojednawczo bez orzekania o odpowiedzialności.

Dlatego trzeba nastroić się na mozolny przebieg administracyjny. Jak przyszykować się na starcie rozwodowe w sądzie? O tym przekonacie się czytając ten tekst.

Autentyczność rozwodowa niestety jest okrutna, każda strona jest zmuszona zadbać w niej o swoje interesy. Nierzadkimi sytuacjami w związkach jest fakt, że facet zarobkuje więcej. W momencie przewodu rozwodowego nie ma to wartości ponieważ dobytek jest traktowany jako zbiorowy. Dlatego jeśli jesteś osobą, która wniosła do związku dużą ilość dóbr, musisz zadbać o odpowiedni podział majątku. Niezależnie od tego czy jesteś osobą przygotowującą pozew czy nie, z pewnością dobrym koncepcją będzie przejrzenie wszystkich zobowiązań finansowych i interesów. Dobrze znaleźć i zachować wszelkie pisma dotyczące umów, łącznie z podarunkami pożyczaniem pieniędzy czy wydatkami biznesowymi. Dodatkowo trzeba uważać na osobistą poufność. Opłaca się upewnić się czy druga osoba nie ma dojścia do naszych maili a także haseł zwłaszcza jeśli używamy z usługi prawnej odnośnie rozwodu. Opłaca się też zwrócić wzrok na bezpieczne schowanie dokumentów. Niestety trzeba zdać sobie sprawę z tego że, będziemy stale lustrowani ponieważ druga strona może chcieć dostać wiadomości, które podziałają na jej plus. Nawet jeśli żyjecie w zgodzie opłaca się zadbać o swój interes!.