Home › Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość.

Od czasu do czasu w brukowcach wyłaniają się zdjęcia z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednak stworzenie filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym interesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych. Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji nierzadko wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy.

Sprzętem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Źródło: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/

<< Poprzedni
Następny >>