Home › Jak znaleźć mieszkanie marzeń?

Jak znaleźć mieszkanie marzeń?

Decyzja o zakupie nieruchomości, dla wielu osób zalicza się do ważnych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco dużą odpowiedzialnością. Jak nie mamy zapewnionego wkładu własnego, przeważnie pobieramy wieloletni kredyt. Jak wybrać kwaterę tak żeby służyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Spora część młodych ludzi planując zakup awangardowego kwatery kieruje się podstawowymi zasadami: po pierwsze blisko śródmieścia, po kolejne mały rozmiar. Niestety takowe podejście może okazać się błędne. Kupując świeże mieszkanie musimy myśleć perspektywicznie. Lokale ulokowane w centrum z reguły są znacząco kosztowne, poza tym mały rozmiar mieszkania może okazać siebie nie dostateczny. Nawet jeśli nie dumamy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się inwestycja, w większy metraż, ponieważ w tym momencie w zależności od okoliczności,mamy możliwość mieszkanko podnająć. Warto też pomyśleć o lokalizacjach bardziej odległych od śródmieścia, te okolice są spokojne, a budyneczki tam powstałe mają więcej urozmaiceń typu: taras czy podziemny garaż. W dodatku opłaca się pomyśleć o rozłożeniu mieszkania. Warto zadbać o to żeby takowe pokoje jak kuchnia czy pokój dzienny były odpowiednio naświetlone. Z tego powodu dobrze jest zyskać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie.

Następną kluczową materią jest wybór adekwatnej kondygnacji. Pamiętajmy, że kwatery na parterze, kilkakroć są tańsze a także są wyposażone mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w odpowiedni system zabezpieczający, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na możliwość kradzieży..