Home › Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Na odległości ostatnich niewielu lat, stan na rynku nieruchomości we Wrocławiu zasadniczo się zmienił. Jeszcze mniej więcej 5 lat temu byliśmy w stanie kupić nowe mieszkanko w tym miasteczku za całkiem przystępną cenę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych lokali we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład panują w stolicy naszego kraju lub na północy. Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku lokali, którego skutkiem jest budowa nowych nieruchomości, zostaje na ogół duża migracja do stolicy Dolnego Śląska. Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego rejonu, a także nieustannie poprawiające się uwarunkowania pracy, przyciągają so siebie sporo ludzi którzy pragną polepszyć stan swojego funkcjonowania. Największym rozrostem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najchętniej poszukiwani.

Skutkiem nawału nowych mieszkańców miasteczka jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się rozpoczynanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Dużą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się nabywcy drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym powodem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych krańców Polski. W związku z tym wynajmujący lokali mogą pozwolić sobie na ustalanie wysokich miesięcznych czynszów. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi szacunkowo osiemset złotych za miesiąc..


Zobacz:
Sława piłki nożnej i biegaczy
Jak wyrzeźbić własne ciało
Potrzebujesz mieszkania?
Tabletki na odchudzanie do 50 zł
Medycyna estetyczna w Polanicy Zdroju